Elżbieta Grochowska opuszcza partię PiS i powraca do Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego – Beaty Klimek.Wszystko więc wskazuje na to, że obecna prezydent miasta ma 12 radnych w Radzie Miejskiej, czyli niezbędną większość do podejmowania wszelkich decyzji i uchwał.

Oszukani mogą się poczuć wyborcy Prawa i Sprawiedliwości, gdyż głosowali na zupełnie inną listę, a finalnie ich głosy wzmocniły Komitet Beaty Klimek „Przyjazne Miasto i Powiat”, dając w ten sposób większość Pani Prezydent. Jak to w polityce bywa po wyborach robi się zupełnie coś innego, niż się obiecywało ludziom i to niespełna po 10 dniach.

Co ciekawe Pani Grochowska była mocno zaangażowana w kampanię PISu w Ostrowie. Dla przykładu to w jej lokalu odbyło się ogłoszenie wyników 1 tury wyborów dla sympatyków i działaczy Prawa i Sprawiedliwości. Chciałbym przypomnieć , że pani Grochowska podpisała, jak wszyscy kandydaci na radnego,  pisemne zobowiązanie, że w przypadku wystąpienia z klubu radnych Prawa  i Sprawiedliwości zrzeknie się mandatu radnej. Ciekawe, czy teraz będzie miała tyle honoru, żeby spełnić to zobowiązanie – mówi Gazecie Ostrowskiej senator Łukasz Mikołajczyk.

Pamięć wyborcy dość krótka jest, więc pewnie sporo niespodzianek przed nami w najbliższym czasie.

2018-10-30 ok24.tv za tubaostrowa.pl