Okno życia w Ostrowie Wielkopolskim – to pomysł radnego miejskiego Jakuba Paducha. Stosowne pismo przekazał już władzom miasta. Okna w naszym regionie są w Kaliszu i Ostrzeszowie. Ale najwidoczniej to za mało – bo – jak mówi radny- sytuacja z sierpnia – porzucenia dziecka na ulicy w Ostrowie –  pokazuje,że takie miejsca są potrzebne iw tym mieście.

Paduch– Liczę na to, że takie okno nigdy nie będzie potrzebne, ale ostatnie wydarzenia pokazały, że jest to temat ważny, zdarzający się wszędzie, nie tylko w dużych miastach. Stąd gdy zgłosili się do mnie młodzi rodzice poruszeni faktem porzucenia niemowlęcia na jednej z ulic Ostrowa postanowiłem złożyć taki projekt. Najczęściej okna życia powstają przy Caritasie lub zgromadzeniach zakonnych – mówi radny Jakub Paduch.

Wniosek radny złożył do władz Ostrowa Wielkopolskiego w sierpniu. Pierwsze odpowiedzi powinny pojawić się w połowie września. Na ewentualne decyzje trzeba będzie poczekać dłużej. Prawdopodobnie okno powstanie na ul. Gimnazjalnej u Sióstr Elżbietanek.

2015-09-02 ok24.tv