Zespół biegłych m.in. z dziedziny ruchu drogowego i medycyny sądowej pomoże prokuratorom z Ostrowa Wielkopolskiego we wskazaniu winnego wypadku, w którym zginął 15-letni ostrowianin, uczeń Gimnazjum JP II w Ostrowie Wielkopolskim.

Do tragicznego zdarzenia doszło w połowie czerwca w Ostrowie Wielkopolskim na ul. Jankowskiego. Samochód potracił młodego rowerzystę na drodze szutrowej. – Sprawa nie jest prosta i jednoznaczna – stąd decyzja o powołaniu zespołu biegłych. Są to biegli z dziedziny kryminalistycznej rekonstrukcji wypadków drogowych, medycyny sądowej oraz elektrotechniki o specjalności odtwarzania zdarzeń na podstawie zapisu monitoringu. Wśród dowodów zgromadzonych w  postępowaniu jest również nagranie z monitoringu, z kamer zamontowanych na jednej z posesji.- wyjaśnia Marcin Kubiak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Ekspertyzy biegłych powinny być gotowe do połowy września. Wtedy zapadnie decyzja o ewentualnych zarzutach. Póki co śledztwo prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko komuś.

2016-08-28 ok24.tv