Prokurator Rejonowy w Kaliszu skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu mieszkańcowi Kalisza, podejrzanemu o spowodowanie fałszywego alarmu i wywołanie  nieuzasadnionej akcji służb ratunkowych.

W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, Prokurator zarzucił mężczyźnie, że w dniu 11 marca 2017 r. wiedząc, że zagrożenie nie istnieje zawiadomił telefonicznie Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu o zdarzeniu zarażającym życiu lub zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach w postaci rzekomego podłożenia ładunku wybuchowego w budynku Wojewódzkiego Zakładu Opieki Psychiatrycznej w Sokołówce czym wywołał czynności organów ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego mające na celu uchylenie nieistniejącego zagrożenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przesłuchany w charakterze podejrzanego, mężczyzna przyznał się przed Prokuratorem do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia, które pokryły się z pozostałym zgromadzonym w sprawie materiałem dowodowym.Powołani w sprawie biegli stwierdzili, że w chwili popełnienia czynu mężczyzna miał  znacznie ograniczoną zdolność do pokierowania swoim postępowaniem, jednakże może brać udział w toczącym się przeciwko niemu postępowaniu.

Zarzucone mu przestępstwo ( z art. 224a k.k.) zagrożone jest karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

2017-10-11 ok24.tv