Radny Andrzej Kornaszewski dopytywał  Prezydent Beatę Klimek na ostatniej Sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego o to, „Dlaczego radnych, mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego wprowadza Pani w błąd głosząc, że zlikwidowała Pani spółkę komunalną Holdikom S.A., kiedy dokonała Pani praktycznie zmiany nazwy na Centrum Rozwoju Komunalnego S.A. i kilku zapisów w statucie? Z prawnego punktu widzenia jest to TA SAMA spółka!”

Odpowiedź na interpelację radny zamieścił na swoim profilu facebookowym.

12744618_1725693384331402_7537866203442468778_n– Odpowiedź czytam już kolejny raz i nie mogę się nadziwić jak przy pomocy prawniczego bełkotu można próbować przykryć swoje błędy. Zresztą sami Państwo oceńcie – komentuje radny A.Kornaszewski.

Pani Prezydent w swoim programie wyborczym w pkt 5 zapisała krótko 5.Likwidacja Holdikomu! Podczas debaty z prezydentem Jarosławem Urbaniakiem w telewizji PROART rozwodziła się z uśmiechem nad stwierdzeniami pana Urbaniaka, że nie da się ot tak zlikwidować Holdikomu twierdząc, cyt.”Szanowni Państwo, nie dajcie sobie wmówić, że Holdikomu nie da się zlikwidować. Holdikom da się zlikwidować”. Prezydent Urbaniak wskazywał na zobowiązania finansowe spółki Holdikom oraz m.in. na zaangażowanej w proces wniesienia gruntu do spółki OPP. Projekt OPP jest dofinansowany z UE i by była zachowana tzw. trwałość projektu nie może dojść do likwidacji podmiotu uczestniczącego w projektu.

– Po roku okazało się, że Holdikomu nie da się zlikwidować, więc szybko zmieniono nazwę, dopisano preambułę i cele oraz zmieniono część zadań. I to zdaniem Pani Prezydent wystarczy, żeby dzisiaj twierdzić iż zlikwidowała Holdikom. Z prawnego punktu widzenia jest to ta sama spółka, zarejestrowana w KRS w 2001 roku, ma ten sam majątek, zobowiązania, siedzibę, strukturę, te same główne zadanie jakim jest nadzór nad spółkami komunalnymi. Z zamieszczonej tu odpowiedzi wynika stwierdzenie, że likwidacją można nazwać pogrzebanie w statucie, zmianę nazwy i dopisanie kilku nowych zadań tak, jakby tego samego nie można było zrobić w każdej spółce bez szermowania nazwą „likwidacja”. Pani Prezydent- określenie „likwidacja spółki” ma dla nas mieszkańców jednoznaczny skutek- dzisiaj jest spólka, a po likwidacji jej nie ma. A nie dzisiaj spółka nazywa się tak, a jutro inaczej, nieco przebrana i to już można nazwać likwidacją. Ta odpowiedź moim zdaniem obraża inteligencję mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. Zapraszam Państwa do zapoznania się z nią. Jak Beata Klimek prezydent Ostrowa Wielkopolskiego „zlikwidowała” spółkę matkę ostrowskich spółek komunalnych – komentuje radny Andrzej Kornaszewski.

Rzeczywiście w Krajowym rejestrze Spółek widać, że dokonana została tylko zmiana nazwy spółki. Według opisu KRS Centrum Rozwoju Komunalnego powstało w 1996 roku – wtedy właśnie powstała spółka Holdikom SA.

Więcej o nowej nazwie spółki – tutaj

2016-02-20 ok24.tv