Pytanie o źródła słodkości w herbacie zadawał w czasach słusznie minionych(?) Stefan Kisielewski. Herbata słodsza staje się za sprawą cukru, nie mieszania. Rządzący Ostrowem nie są zapewne ani znawcami twórczości Kisiela, ani wielbicielami historii.
Prezydent Ostrowa Beata Klimek zapowiedziała:
* likwidację spółki CRK.
* w ramach reorganizacji ostrowskiej komunalki mają się skonsolidować Targowiska Miejskie i Zieleń Miejska * Niewykluczone są kolejne fuzje spółek.

Na najbliższej sesji radni mają się zająć likwidacją Centrum Rozwoju Komunalnego. Ta ma nastąpić we wrześniu 2023 roku. Daje mają sie łączyć targowiska i zieleń.

Oszczędności mają wynieść co najmniej 2,5 mln zł.
Zobaczymy
Proste pytania: Co nagle się stało, że nagle CRK zaczęło rządzącym przeszkadzać? Że nagle dostrzegli spore (2,5 mln zł. rocznie) oszczędności, co nagle się stało, że cały pracowicie dotąd dzielony i pączkujący sektor komunalny wymaga konsolidacji? Co przesądziło, że akurat targowiska i zieleń mają się łączyć? Jakie to kolejne spółki wybierane są do konsolidacji? Na jakich zasadach owe fuzje mają się odbyć? To tylko kilka pierwszych pytań, a będzie ich na pewno znacznie więcej.
Komentarz ZOSTROWA – kto pływał bez gaci?