Mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego podczas dokonywania czynności urzędowych zauważył, że pod blokiem przy ul. Szamarzewskiego młody mężczyzna wyrywa starszej kobiecie torebkę i ucieka. 34-letni mężczyzna ruszył za nim w pościg, dogonił i złapał z torebka w ręce.

W poniedziałek, 11 czerwca policjanci otrzymali zgłoszenie, że został ujęty sprawca kradzieży torebki. Policjanci pojechali we wskazane miejsce i ustalili, że przed godziną 14:00 mężczyzna wyrwał torebkę starszej kobiecie i zaczął uciekać. Całe zajście widział będący obok 34-latek, który nie zastanawiając się ruszył za nim w pościg i dogonił złodzieja.

– Mężczyzna usłyszał krzyk 74-letniej kobiety i kiedy zorientował się, że została okradziona zaczął gonić złodzieja. To postawa godna pochwały – mówi st. sierż. Małgorzata Łusiak z ostrowskiej komendy..

Śledczy ustalili, że ten sam mężczyzna okradł w podobny sposób dwie inne kobiety; 30-latek podchodząc do kobiet wyrywał damskie torebki i uciekał. Tego samego dnia, mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Dodatkowo okazało się, że ma on na swoim koncie kilka innych przestępstw m. in. usiłowanie kradzieży samochodu, czy przywłaszczenie mienia.

Za popełnione przestępstwa mężczyzna odpowie przed sądem.

2018-06-15 ok24.tv za KPP Ostrów