Zatrzymana jedna osoba i zabezpieczone podzespoły od kradzionych aut to efekt wtorkowych działań policji w okolicach Żerkowa pod Jarocinem. Wczoraj miała tam miejsce zorganizowana akcja z udziałem uzbrojonych i zamaskowanych funkcjonariuszy m.in. z Poznania. Mundurowi nie chcą potwierdzić doniesień lokalnych mediów o rzekomych strzałach.

48746_„wszedzie-pelno-policji”-co-sie-dzieje_1

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. B.Nawrocki jarocinska.pl

Wszystko zaczęło się około godz. 9.00. To wtedy mieszkańcy Żerkowa zauważyli duże siły policji przeczesującej okolicę, w tym śmigłowiec. Niektórzy słyszeli też pisk opon i strzały. Poznańska policja mówi o „incydencie”, ale nie precyzuje, co faktycznie się stało.

– Możemy powiedzieć tylko tyle, że zatrzymana została jedna osoba, a także zabezpieczono podzespoły od trzech samochodów skradzionych w Poznaniu. W działaniach tych brali udział policjanci do walki z przestępczością samochodową Wydziału Kryminalnego poznańskiej komendy – powiedział mł. insp Andrzej Borowiak, rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. – Jest to element „grubszej” sprawy i ciągle prowadzone + Dodaj nową kategorięsą działania operacyjne. Z tego powodu nie możemy udzielać więcej informacji.

2015-12-16 ok24.tv za faktykaliskie.pl