Zgodnie z tradycją, 1 maja, zorganizowany został objazd po inwestycjach miejskich. Celem objazdów – organizowanych od 2008 roku – jest poinformowanie ostrowian na co wydawane są pieniądze z budżetu miasta. Jest to także okazja aby dowiedzieć się o najbliższych planach inwestycyjnych.

– Na pewno warto organizować tego typu objazdy, gdyż to doskonała okazja, by mieszkańcy mogli z bliska zobaczyć najważniejsze inwestycje realizowane w Ostrowie – mówi Przemysław Krysztofiak, poseł RP. – Ludzie mogą także dopytać, dlaczego pieniądze poszły na to, a nie inne zadanie. To także okazja, by podzielili się swoimi uwagami i przekazali swoje oczekiwania inwestycyjne.

W tym roku do objazdu wytypowanych zostało pięć punktów: wyremontowany budynek Starej Biblioteki, halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 11, Ostrowski Park Przemysłowy, Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadów, który ma rozpocząć pracę w przyszłym roku oraz budowę obwodnicy.
– Jestem już po raz kolejny na takim objeździe i uważam, że to bardzo dobry pomysł – mówi Agnieszka Grzesiak z Ostrowa. – Dzięki temu mogę na własne oczy zobaczyć co się w mieście buduje.

2015-05-02 ok24.tv za naszrynek.pl