Komisja Zdrowia Rady Powiatu Ostrowskiego miała specjalne posiedzenie poświęcona funkcjonowaniu Przychodni Specjalistycznej, a raczej pewnych niedoróbek organizacyjnych w rejestrowaniu i informowaniu pacjentów. Podczas spotkania podniesiono również kwestie spóźniania się lekarzy specjalistów na dyżury w przychodni oraz długiego oczekiwania na przyjęcie np. do urologa (ponad trzy miesiące) czy do kardiologa (osiem miesięcy).
W spotkaniu wziął udział starosta i wicestarosta ostrowski, radni powiatowi, zarząd oraz kadra kierownicza szpitala. W przychodni funkcjonuje 13 poradni specjalistycznych. Na etatach zatrudnionych jest 25 lekarzy, kolejnych 11 pracuje na umowach zewnętrznych. W 2015 roku przychodnia przyjęła ponad 58 tys. pacjentów.
Zdaniem uczestniczących w posiedzeniu komisji lekarzy zdarza się, że także pacjenci są niezdyscyplinowani, nie przychodzą na ustalone godziny, albo nie przychodzą wcale i nie odwołują wizyty. Do chaosu kolejkowego miał przyczynić się również NFZ, wprowadzając tzw. porady pierwszorazowe.
Tymczasem jak podkreślali radni na sesji w dniu 26 lutego 2016r. należy również dużo i głośno mówić o tym, co w szpitalu ostrowskim dzieje się dobrego. Na Oddziale Neonatologii rozpoczęli prace nowi, młodzi lekarze-specjaliści. Zwykle mówi się, że Ostrów Wielkopolski ma dobrą kadrę lekarska, ale niestety – starzejącą się. Tutaj jest inaczej. ordynator oddziału dr Katarzyna Bierła wychowuje kolejne pokolenie specjalistów.
Oddział Neonatologii jest III stopnia referencji. Posiada własną karetkę transportowa „N’’, która przywozi dzieci z całej Południowej Wielkopolski, Na oddział trafiają noworodki, które wymagają wsparcia lub diagnostyki, wad wrodzonych lub zakażeń.
2016-02-27 ok24.tv