Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim kontynuuje śledztwo przeciwko 22-letniemu mieszkańcowi Jarocina podejrzanemu o  dopuszczenie się w dniu 15 marca 2018 r. w jednej z miejscowości pod Jarocinem zabójstwa dwóch osób i usiłowania zabójstwa dwóch kolejnych osób, w tym nienarodzonego dziecka.

Mężczyzna, dostał się tylnymi wejściem do wnętrza budynku jednorodzinnego i przy użyciu noża zadał dwojgu pokrzywdzonym- kobiecie i mężczyźnie wieku 59 lat,  uderzenia skutkujące powstaniem ciężkich obrażeń ciała i w efekcie ich  zgonem. Następnie, na piętrze budynku podejrzany przy użyciu noża zaatakował ciężarną pokrzywdzoną powodując u niej poważne obrażenia ciała, w tym również obrażenia okolic brzucha, co skutkowało poważnymi obrażeniami płodu zagrażającemu jego życiu lub zdrowiu.

W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, w tym uzyskane w toku prowadzonego postępowania opinie biegłych z zakresu medycyny sądowej Prokurator uzupełnił mężczyźnie, cztery dotychczasowe zarzuty o dwa kolejne czyny: jeden dotyczący dopuszczenie się kolejnego usiłowania zabójstwa oraz drugi spowodowania obrażeń naruszających czynności narządów ciała na okres powyżej 7 dni na szkodę dwóch innych znajdujących się w tym czasie w budynku pokrzywdzonych kobiet.

Przesłuchany przez Prokuratora w charakterze podejrzanego mężczyzna przyznał się częściowo do przedstawionych mu zarzutów, a następnie skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Zarzucone mu pięć czynów z art. 148 § 2 pkt. 3 k.k. to jest zabójstwa oraz usiłowania zabójstwa w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie zagrożone są karą od 12 lat pozbawienia wolności, karą 25 lat pozbawienia wolności lub karą dożywotniego pozbawienia wolności każdy. Czyn spowodowania obrażeń ciała ( art. 157§1 k.k. )zagrożony jest do 5 lat pozbawienia wolności.

Z uwagi konieczność wykonania szeregu kolejnych czynności dowodowych, w tym uzyskania opinii dotyczącej badań kilkudziesięciu zabezpieczonych na miejscu zdarzenia śladów DNA oraz opinii psychiatrycznej Prokurator w najbliższym czasie skieruje do Sądu wniosek o przedłużenie stosowania wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres kolejnych 3 miesięcy.

2018-05-21 ok24.tv