Brutalne podwójne zabójstwo i próba podwójnego zabójstwa w Cerekwicy Starej w powiecie jarocińskim. 22-latek włamał się w nocy do jednego z domów jednorodzinnych i nożem zaatakował śpiącą rodzinę. Na miejscu zabił małżonków w wieku 59 lat i poważnie ranił ich dwie córki, w tym swoją byłą ciężarną partnerkę. Po szaleńczym ataku nożownik wrócił do swojego domu, tam znalazła go policja.

Do brutalnego zabójstwa doszło w nocy z 14/15 marca. 22-latek wszedł do domu jednorodzinnego w Cerekwicy Starej w powiecie jarocińskim. – Zaatakował tam śpiące małżeństwo w wieku 59-lat. Oboje w wyniku odniesionych obrażeń zmarli. Napastnik zaatakował też dwie przebywające tam kobiety w wieku 22 i 25 lat. Starsza z sióstr była w ciąży. W bardzo ciężkim stanie trafiła do szpitala. Lekarze uznali, że konieczny jest zabieg cesarskiego cięcia. Dziecko w poważnym stanie trafiło do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim – mówi nam mł. asp. Agnieszka Zaworska z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Kobieta była w 9. miesiącu ciąży. Ona, jej dziecko i 22-letnia siostra walczą o życie. O napadzie pogotowie powiadomili inni członkowie zaatakowanej rodziny. Sprawcę tej samej nocy znaleziono w jego domu. Miał we krwi 0,14 promila alkoholu we krwi. Mężczyzna jest byłym partnerem 25-letniej kobiety, którą zaatakował.

​Dziecko ranione podczas napadu urodziło się dzięki cesarskiemu cięciu, jednak niemowlę przyszło na świat z ciężkim niedotlenieniem mózgu. Nie wiadomo, czy dziecko przeżyje – poinformował Dariusz Bierła, dyrektor szpitala w Ostrowie Wielkopolskim, w którym przebywa noworodek.

Aktualnie noworodek jest wprowadzony w stan hipotermii, żeby zwiększyć jego szanse na przeżycie, otrzymuje krew i zastosowano leczenie przyczynowe– powiedział na konferencji prasowej dyrektor ostrowskiego szpitala.

Noworodek urodził się w 37. tygodniu ciąży przez cesarskie cięcie w Jarocinie. Jak wyjaśnił dyrektor szpitala w Ostrowie Wielkopolskim, powodem takiego porodu były liczne rany kłute brzucha „dokonane w wyniku bandyckiego napadu na matce dziecka”.Noworodek przeszedł pilny zabieg operacyjny, ponieważ miał ranę kłutą klatki piersiowej. Chłopczyk aktualnie przebywa na oddziale neonatologii ostrowskiego szpitala i jest w stanie krytycznym ze względu na ciężkie niedotlenienie mózgu.

Efektem hipotermii ma być zregenerowanie mózgu, ale trzeba powiedzieć jasno, że na ten moment stan dziecka jest krytyczny. Rokowanie jest bardzo niepewne– poinformował Dariusz Bierła.

2018-03-15 ok24.tv za rmf24.fm