Noworodek w „oknie życia” w Ostrzeszowie. To pierwsze dziecko znalezione w oknie życia, które powstało w 2015 roku w Klasztorze Sióstr Nazaretanek w Ostrzeszowie. Informację potwierdziła mł. asp. Magdalena Hańdziuk z biura prasowego ostrzeszowskiej komendy:

„Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie potwierdza informację, że w środę w godzinach wieczornych został odnaleziony noworodek w „Oknie życia”. Jednak ze względu na dalsze czynności nie możemy udzielać żadnych bliższych informacji w tej sprawie.”

fot.Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu w Ostrzeszowie

Jak nieoficjalnie dowiedziało się dziecko znalazła przypadkowa mieszkanka Ostrzeszowa, która spacerowała wieczorem ulicą Klasztorną. Znaleziony noworodek to zaledwie kilkudniowa dziewczynka, która trafiła do miejscowego szpitala.

Okno życia w Ostrzeszowie powstało dwa lata temu. To pierwszy znaleziony w tym oknie noworodek. Okno mieści się w budynku przedszkola sióstr nazaretanek. Rodzice mogą tam bezpiecznie i anonimowo pozostawić swoje nowo narodzone dziecko, jeśli zmusza ich do tego sytuacja. Matka ma 6 tygodni na zmianę swojej decyzji; w przeciwnym razie dziecko trafia do adopcji.

3 lutego 2017 roku znaleziono również dziecko w ostrowskim oknie życia przy ulicy Gimnazjalnej.
Sprawa z Ostrowa była komentowana w całym kraju ze względu na ujawnienie informacji o matce dziecka do opinii publicznej.

2017-07-06 ok24.tv za rc.fm