„Misiewicze są też w Wielkopolsce” – posłowie Joanna Schmidt i Adam Szłapka ujawnili listę obsadzonych stanowisk w Wielkopolsce osobami niekompetentnymi.

Podczas briefingu posłowie Nowoczesnej, Joanna Schmidt, wiceprzewodnicząca partii oraz Adam Szłapka, sekretarz generalny Nowoczesnej, przedstawili niepokojącą sytuacje nepotyzmu w Spółkach Skarbu Państwa. „Skala kolesiostwa i nepotyzmu w ciągu ostatnich 25 lat nigdy nie była tak duża jak obecnie” – tłumaczył poseł Adam Szłapka.

Konsekwencje osób bez doświadczenia na tak wysokich stanowiskach mogą być dwie: albo taka osoba będzie bała się podejmować decyzje i zapadnie marazm albo będzie podejmowała złe decyzje; obie możliwości będą tragedią” – mówiła posłanka Nowoczesnej.

„W ramach naszej akcji: „Sygnalista” zachęcamy do wysyłania informacji na adres mailowy sygnalista@nowoczesna.org  w sytuacjach, gdzie osoby niekompetentne dostają wysokie stanowiska tylko na podstawie znajomości lub lojalności partyjnej” – apelowała posłanka Joanna Schmidt.

„Wielkopolscy Misiewicze”:

1. Aneta Rabiega – od sierpnia 2016 kierowniczka KRUS w Kępnie. Wcześniej pracowała jako asystentka biura senatorsko-poselskiego PiS w Kępnie. Absolwentka Politechniki Częstochowskiej na Wydziale Budownictwa.

2. Andrzej Skrzypczak – od lutego 2016 szef ARiMR w Krotoszynie. Przewodniczący krotoszyńskich struktur PiS. Wcześniej pracował w Inspekcji Sanitarnej.

3. Sławomir Szczot – działacz PiS, przewodniczący Rady Miasta Leszno i szef miejskich struktur PiS. Od sierpnia 2016 jest wiceprezesem spółki Enea Serwis. Szczot pracował wcześniej jako dyrektor biura poselskiego PiS w regionie. Od stycznia 2016 pracował w Miejskim Zakładzie Oczyszczania, gdzie prowadził dział controllingu.

4. Zenon Jóźwiak – ojciec wiceprezydenta Leszna z ramienia PiS, Piotra Jóźwiaka. Od lipca 2016 kierownik delegatury Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lesznie.

5. Andrzej Plichta – przewodniczący Rady Miejskiej w Kaliszu. Od 2006 r. jest członkiem PiS. W sierpniu objął poza konkursem stanowisko szefa kaliskiego oddziału terenowego KRUS. Dotychczas był nauczycielem w jednym z kaliskich liceów. Z wykształcenia jest teologiem.

6. Czesław Janikowski – objął stanowiska członka zarządu Poznańskiej Hodowli Roślin, mimo braku kompetencji z tej dziedziny. Absolwent historii na UAM, nauczyciel, wicedyrektor zespołu szkół w Jerce. Obecnie radny rady powiatu kościańskiego. Członek Zarządu Prawa i Sprawiedliwości Ziemi Kalisko-Leszczyńskiej. Przewodniczący PiS Powiatu Kościańskiego.

7. Mariusz Kądziołka – były wiceprezydent Szczecina z ramienia PiS – zrezygnował z mandatu na rzecz objęcia funkcji prezesa Enei Oświetlenie. Absolwent Ekonomiki i Organizacji Gospodarki Żywnościowej na Akademii Rolniczej w Szczecinie – uwaga, w lipcu formalna siedziba zarządu Enei Oświetlenie została przeniesiona z Poznania do Szczecina. Pozostała struktura firmy dalej funkcjonuje w Poznaniu.

2016-09-16 ok24.tv za podstawie materiałów .Nowoczesna.pl