Dwa bloki z widokiem na Kozi Borek przy al. Solidarności w Ostrowie Wielkopolskim postawi firma MTM Consulting Developer – dowiedział się portal ok24.tv. Firma od lat inwestuje w Ostrowie – zaadaptowała puste bloki przy ul. Bojanowskiego, zmodernizowała powojskowe obiekty przy ul. Kościuszki, dobiega końca remont zabytkowej kantyny wojskowe, ale okazuje się, że plany Tadeusza Mazka na tym się nie kończą.

d-1-1024x681

Na razie nie wiadomo kiedy ruszy budowa dwóch bloków przy al. Solidarności. Wstępny projekt i wizualizacja wskazują, że w każdym bloku będzie parter i trzy piętra, na każdym poziomie 8 mieszkań. Tymczasem dobiega końca remont dawnej kantynie wojskowej przy ul. Kościuszki w Ostrowie Wielkopolskim. Właścicielem obiektu jest spółka MTM Consulting z Kalisza, która cały teren zakupiła od Agencji Mienia Wojskowego i sukcesywnie go rewitalizuje. Modernizacja kantyny to czwarty etap inwestycji. Tadeusz Mazek – prezes spółki i właściciel obiektu – tak w 2013 roku mówił o tej modernizacji.

teren-al.-solidarnosci

Adaptacja budynku na cele mieszkalne zawsze wiąże się z tym,  że budynek musi być dostosowany do warunków, w jakich będą mieszkać ludzie. Stąd  m.in. w budynku pojawią się dostawiane, stylizowane balkony, które w każdej chwili można zdemontować. Każdy detal będzie odtworzony z ogromnym pietyzmem. Żeby nie naruszać zewnętrznego tynku i cegły budynek będzie ocieplany od wewnątrz z zastosowaniem nowych technologii. Dodatkowo teren będzie nieco obniżony, tak by poziom danych piwnic został odtworzony. To wiąże się z „dorobieniem” cegły z epoki, którą będzie obłożony dół budynku, ponieważ po obniżeniu i wyeksponowaniu okien piwnicznych – dziś zakrytych – przybędzie na powierzchni – dodaje T.Mazek.

W dawnych koszarach powstało nowe osiedle o nazwie „Skwer Kościuszki”. Koszary w Ostrowie Wielkopolskim wystawiła na sprzedaż w drodze przetargu Agencja Mienia Wojskowego. Kaliski biznesmen kupił je od Agencji za 7 milionów 575 tysięcy złotych. W przetargu ogłoszonym przez Agencję Mienia Wojskowego oddział w Gorzowie Wielkopolskim wystartowały trzy firmy. Cena wywoławcza wynosiła 7,5 miliona złotych.

2015-04-28 ok24.tv, fot. MTM Consulting