Na tą inwestycję Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowie czekał wiele lat. Teraz wreszcie jest – oficjalnie oddana do użytku nowoczesna sala sportowa. To ostatni etap inwestycji w placówce, która otrzymała już nowe boisko i przeszła kompleksową modernizację .

„Jeśli mówimy ostatnich oświatowych inwestycjach, to jest drugi tak piękny obiekt, obok Młodzieżowego Domu Kultury. Jego zaletą jest nie tylko funkcjonalność, ale też nowoczesność, która jednocześnie wpisuje się w tutejszą architekturę” – powiedział Paweł Rajski, starosta ostrowski.
W nowym skrzydle obok sali gimnastycznej znalazła się również sala konferencyjna i widowiskowa na 150 miejsc oraz gabinety dydaktyczne.

„To dla nas szczęśliwy dzień, tym bardziej, że w tym roku obchodzimy 70-lecie szkoły. Wszystkie uroczystości odbędą się w październiku, a teraz już otrzymaliśmy najpiękniejszy prezent. Stara sala o powierzchni 50 metrów kwadratowych służyła nam 50 lat. A sali widowiskowej nie mieliśmy nigdy więc przy okazji różnego rodzaju imprez aż żal było na nas patrzeć” – dodała Beata Serbakowska, dyrektorka szkoły.

Budowa sali kosztowała 2 600 000 złotych. Pieniądze pochodziły z budżetu powiatu.