Nieszczęśliwy wypadek w Parku Wodnym w Kaliszu. Nastolatek korzystając ze zjeżdżalni wodnej najechał z dużą prędkością na chłopaka tuż przed nim. 13- letni kaliszanin został uderzony w klatkę piersiową w wyniku czego doznał urazu narządów wewnętrznych. Chłopak trafił do szpitala. W tym tygodniu to już drugi taki wypadek na tej samej zjeżdżalni trzeba przestrzegać przepisów korzystania z tej rozrywki. Wczoraj z zewnętrznych basenów Aquaparku skorzystało 1300 osób.

Do zdarzenia doszło wczoraj (11.08) w południe na zjeżdżalni wodnej basenów zewnętrznych kaliskiego aquaparku. Nastoletni chłopak zjeżdżał po pochylni, tuż za nim w dół ruszył 13-latek. – Jeden z tych chłopców stał w tzw. basenie hamownym gdy drugi zjeżdżając uderzył go nogami w klatkę piersiową – tłumaczy Joanna Marciniak z kaliskiego aquaparku.

Jak tłumaczą pracownicy aquaparku, nastolatek wszedł na zjeżdżalnie za wcześnie, zanim zapaliło się zielone światło i dlatego doprowadził do zderzenia z poprzedzającym go chłopcem.

Uderzony w klatkę piersiową nastolatek uskarżał się na silny ból w piersi. Z pierwszą pomocą ruszyli mu ratownicy basenów i to oni wezwali karetkę. Ratownicy medyczni zabrali chłopaka do szpitala. – Dziecko nie ma żadnych złamań, ale ma uraz narządów wewnętrznych i na pewno zostanie w szpitalu – mówi Paweł Gawroński, rzecznik prasowy kaliskiego szpitala.

Do kaliskiego szpitala w tym tygodniu trafiło już drugie dziecko z takimi samymi obrażeniami po takim samym wypadku. Lekarze apelują do pracowników aquaparku o większy nadzór nad kąpiącymi się. Aquapark natomiast apeluje do użytkowników o rozsądek i bezwzględne przestrzeganie regulaminu basenów. W tłumie kąpiących się łatwo bowiem o nieszczęśliwy wypadek, dlatego trzeba przestrzegać przepisów korzystania z tej rozrywki. Wczoraj z zewnętrznych basenów Aquaparku skorzystało 1300 osób.

2015-08-12 ok24.tv za faktykaliskie.pl