Kierowcy autobusów miejskich w Ostrowie wiedzą, jak pomagać niepełnosprawnym pasażerom. Kolejny raz spotkali się z osobami na wózkach, które korzystają z usług Miejskiego Zakładu Komunikacji, by porozmawiać o ewentualnych problemach i kolejny raz przećwiczyć pomoc przy wsiadaniu.

Bo właśnie z tym może być problem największy. – Same autobusy są wyposażone w podjazdy, które jednak musz ą wysunąć kierowcy. Niepełnosprawni jednak nie narzekają, jak mówią – pojazdy są
dostosowane do potrzeb, a kierowcy pomocni.

– Miejski Zakład Komunikacji w Ostrowie kupując nowe autobusy- zawsze bierze pod uwagę udogodnienia dla niepełnosprawnych czy matek z dziećmi w wózkach – mówi Mariusz Nowak z MZK w Ostrowie.

Spółka od lat stara się realizować zakupy taborowe w postaci autobusów niskopodłogowych, które wpisują się w potrzeby osób niepełnosprawnych. Obecnie posiadany przez spółkę tabor jest aż w 83% taborem przyjaznym osobom niepełnosprawnym.

Autobus zatrzymując się wykonuje tak zwany „przyklęk” oraz ma możliwość rozłożenia specjalnej rampy najazdowej umożliwiającej bezproblemowy wjazd i wyjazd wózkiem inwalidzkim oraz jego zabezpieczenie przed przemieszczaniem się wewnątrz autobusu – informuje Janusz Marczak, prezes MZK.

SONY DSCSONY DSC

Kierowcy MZK Ostrów Wielkopolski systematycznie odbywają spotkania z osobami niepełnosprawnymi, co pozwala na sprawniejszą ich obsługę oraz powoduje, że komunikacja miejska staje się bardziej przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Kierowcy autobusów podkreślają, że właściwe podejście do pasażerów wymagających pomocy spotyka się z serdecznym podziękowaniem ze strony tych osób.

2015-05-08 ok24.tv