Blisko 20 tys. sztuk papierosów oraz prawie 9 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą kaliskiej komendy.
W sprawie został zatrzymany 52-letni mieszkaniec Kalisza. Mężczyzna odpowie za narażenie na straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconej akcyzy na kwotę blisko 25 tys. złotych.
Nieumundurowani policjanci cyklicznie pojawiają się na kaliskich targowiskach. Funkcjonariusze interesują się nie tylko przemycanymi papierosami czy alkoholem, ale także nielegalnie sprzedawanymi lekarstwami i podróbkami.

Na jednym z kaliskich targowisk, funkcjonariusze zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który na stoisku przechowywał papierosy oraz tytoń bez znaków akcyzy. Łącznie do policyjnego depozytu trafiło blisko 20 tys. sztuk papierosów oraz prawie 9 kilogramów tytoniu.

Zatrzymany usłyszał zarzut z kodeksu karno-skarbowego. Za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej grozi wysoka grzywna.

Na podstawie wstępnych wyliczeń stróże prawa ustalili, iż wartość strat na jakie narażony został Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego w tej sprawie, wynosi blisko 25 tys. złotych.