W Wielkopolsce nie odnotowano żadnego nowego przypadku zakażenia ani zgonu.
W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 2150 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 153 osoby zmarły, a 1241 osób wyzdrowiało. W Polsce mamy obecnie 23 786 przypadków, zmarły 1064 osoby.


W tym tygodniu ponowne badania w Kępnie i oczekiwanie na wyniki z Pleszewa
Tymczasem są naukowcy, którzy ostrzegają, że wbrew statystykom wcale dobrze nie jest, a luzowanie obostrzeń to wcale nie dowód na sukces w walce z koronawirusem.
– Jesteśmy w grupie krajów, które nie panują nad epidemią. Ostatnie luzowanie obostrzeń, to jest właściwie przyznanie, że wirus wygrał – mówi portalowi GazetaWroclawska.pl dr hab. Egbert Piasecki, kierownik Laboratorium Wirusologii Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda Polskiej Akademii Nauk we Wrocławiu. Tłumaczy także, dlaczego rząd zdecydował się na tak duże poluzowanie, jak długo będziemy czekać na szczepionkę i kiedy będzie można uznać, że epidemia się skończyła.

Instytut, którym kieruje dr Piasecki użyczył specjalistyczny sprzęt wrocławskim szpitalom i placówkom sanitarnym, a pracownicy i doktoranci instytutu wspierają te jednostki w diagnostyce zakażeń SARS-CoV-2. Laboratorium Genomiki i Bioinformatyki IITD wraz z firmą Illumina testuje obecnie nowe odczynniki do sekwencjonowania genomu wirusa CoV-2. W wyniku współpracy pierwsze dwie pełne sekwencje wirusa trafiły już do ogólnodostępnych baz danych.