W niedzielę w nocy, po długiej chorobie zmarła Bożena Woś – wieloletnia ostrowska nauczycielka, członek Związku Nauczycielstwa Polskiego. Od lat związana ze środowiskiem kulturalnym. Miała 73 lata.

Bożena Woś urodziła się w 1944 roku w Biskupicach Zabarycznych (powiat ostrzeszowski). Ukończyła Technikum Ekonomiczne w Ostrowie Wielkopolskim, a następnie Studium Nauczycielskie w Kaliszu oraz Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Opolu, gdzie uzyskała tytuł magistra filologii polskiej. Przez wiele lat pracowała jako nauczycielka w Szkole Podstawowej w Lamkach, a następnie w Ostrowie Wielkopolskim w Zespole Szkół Gastronomicznych.

Na przełomie lat 60. i 70. była przewodniczącą konferencji rejonowych Związku Nauczycielstwa Polskiego, a w latach 1976-1944 pełniła funkcję sekretarza. Została także m.in. prezesem Ogniska ZNP.

Bożenę Woś ostrowianie zapamiętają także z Międzynarodowego Biennale Małej Formy Graficznej i Ekslibrisu organizowanego od 1985 roku razem z mężem Czesławem. Impreza dopracowała się międzynarodowego statusu i stała się jedną z kulturalnych wizytówek Ostrowa Wielkopolskiego. Była także współorganizatorką Ogólnopolskiego Przeglądu Chórów Nauczycielskich. W latach 1994-1998, była radną miejską Ostrowa Wielkopolskiego, a przez kolejne trzy kadencje (1998-2010) zasiadała w radzie powiatu

Pogrzeb odbędzie się w środę 28 marca w kościele pw św. Pawła w Ostrowie o godzinie 13:00.

2018-03-26 ok24.tv za gazetaostrowska.pl