Jest doniesienie o podejrzeniu popełnienia wykroczenia polegającego na dyskryminacji klientów sklepu sieci Żabka. Zawiadomienie złożył mieszkaniec Częstochowy Jacek Wrona. Jak mówi, zbulwersowała go hipokryzja sprzedawcy, który w koszulce z napisem „KONSTYTUCJA” łamie podstawowe prawo zawarte w tym dokumencie, czyli właśnie zakazujące jakiejkolwiek dyskryminacji

– Ktoś dzieli ludzi, że nie można ich obsłużyć w niedziele, bo stoją za jakimiś decyzjami politycznymi i to w prowincjonalnym miasteczku. No to są absurdy. Ty bardziej, że ten sprzedawca, właściciel franczyzy zakłada koszulkę z napisem Konstytucja – tłumaczy Jacek Wrona.

W niedzielę w sklepie w Ostrowie Wielkopolskim właściciel wywiesił ogłoszenie, że nie obsługuje członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości. Jego zdjęcie trafiło do Internetu. W poniedziałek dyrekcja firmy „Żabka”, której franczyzobiorcą jest sprzedawca, skrytykowała takie działania i zapowiedziała wyciągnięcie konsekwencji.

Wczoraj właściciel Żabka w Ostrowie wywiesił kartkę, że nie obsługuje członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości. Sieć sklepów jest oburzona postępowaniem swojego franczyzobiorcy.

Zdjęcie napisu i jego samego w koszulce z nadrukiem „Konstytucja” pojawiło się w Internecie i wywołało burzę. Dyrektor ds korporacyjnych w firmie Żabka Alfred Kubczak podkreśla, że firma jest apolityczna i jakiekolwiek działania polityczne na terenie sklepu pod szyldem tej firmy są nie do przyjęcia.

– Tam jest nasza marka i bez wątpienia tej sytuacji w związku z tym nie można przemilczeć. Naszym zdaniem sklep nie jest najlepszym miejscem do happeningów politycznych z różnych względów, a na pewno trudno zaakceptować jakiekolwiek formy, nawet jeżeli mają być taką happeningową deklaracją formy dyskryminowania klientów ze względu na ich poglądy czy jakikolwiek inny profil – podkreśla.

2018-09-17 ok24.tv za radiomerkury.pl