Ponad 22,5 tysiąca sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci operacyjni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Kontrabanda przechowywana była w jednym z mieszkań na terenie Kalisza. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek, to skarb państwa straciłby blisko 20 tysięcy złotych. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 70-letni mężczyzna.

Policjanci zajmującymi się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na bieżąco sprawdzają informacje na temat osób mogących mieć związek z wprowadzaniem do obrotu towarów, które nie posiadają polskich znaków skarbowych akcyzy. Wczoraj funkcjonariusze operacyjni z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą weszli do jednego z wcześniej wytypowanych mieszkań na terenie Kalisza. Podczas przeszukania pomieszczeń mundurowi zabezpieczyli nielegalne towary. Łącznie w mieszkaniu 70-latka zabezpieczono ponad 22,5 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Na podstawie wstępnych wyliczeń stróże prawa ustalili, iż wartość strat na jakie narażony został Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego w tej sprawie wynosi blisko 20 tys. złotych

Właściciel kontrabandy został zatrzymany i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, gdzie usłyszał zarzut z kodeksu karno-skarbowego. Grozi mu wysoka grzywna.