Nie będzie podziemno-naziemnego parkingu przy Staszica w Ostrowie Wielkopolskim. Budowa takiego obiektu była jednym z dwóch zadań – obok rewitalizacji śródmieścia, jakie postawił sobie na początku kadencji wiceprezydent Ziemowit Borowczak. Budowę parkingu z ZITów zapowiadała w marcu 2015 r. na sesji zastępca prezydenta Ziemowit Borowczak,w  sprawozdaniu z sesji widać również, że fakt ten potwierdziła prezydent Beata Klimek.
parking_ziemowit_borowczak_beata_klimek

– Po przeprowadzeniu analiz przestrzennych stwierdziliśmy, że ulica Staszica nie jest odpowiednim miejscem – powiedział Radiu Centrum wiceprezydent Borowczak. – Chociażby ze względu na uciążliwość zbiegu wielu służebności na tych działkach. Za garażami mamy blok mieszkalny, przez ten teren przebiega jedyna droga dojazdowa i również pożarowa. Poza tym sąsiedztwo wielu budynków wielorodzinnych powoduje, że parking miałby olbrzymie ograniczenia techniczne związane również z liczbą miejsc. Taka inwestycja byłaby w tym miejscu nieopłacalna.

Ale to nie oznacza, że władze miasta wycofują się z budowy takiego parkingu. Kolejna wybrana lokalizacja to skrzyżowanie ulic Harcerskiej i Królowej Jadwigi. Jednak ten teren jest w rękach prywatnych, więc na ewentualne rozpoczęcie budowy trzeba będzie poczekać.

Więcej na temat planów budowy parkingu – tutaj

Tutaj o ograniczeniu wjazdu na ostrowski rynek – tutaj

2016-05-03 ok24.tv za rc.fm