Kalisz rezygnuje z prowadzenia zajęć wychowania fizycznego w Kaliskim Parku Wodnym. Od dwóch lat uczniowie klas czwartych i piątych, raz na dwa tygodnie, mieli zapewnione dwie godziny WF-u w aquaparku, na które dowoziła je szkoła. Z tego przywileju korzystało co roku blisko 2 tysiące dzieci.

Zajęcia WF-u w aquaparku wprowadził dwa lata temu samorząd poprzedniej kadencji. Poprzez lekcje na basenie włodarze miasta chcieli zachęcić dzieci do większej aktywności fizycznej, oswoić je z wodą i doskonalić ich umiejętności pływackie. Uczniowie klas czwartych i piątych wszystkich szkół podstawowych w Kaliszu, w ramach zajęć z wychowania fizycznego, korzystali z tej możliwości dwa razy w miesiącu. Przez pierwszą godzinę ćwiczenia w wodzie prowadzili wuefiści, natomiast kilkadziesiąt następnych minut poświęcano na zabawę i rekreację; dzieci mogły korzystać wówczas ze wszystkich atrakcji Kaliskiego Parku Wodnego.

Dla wielu z nich była to jedyna okazja do skorzystania z basenu. Tym bardziej dziwi decyzja, którą podjęło Miasto. Od września zajęć w aquaparku nie będzie.  – Będą inne zajęcia dla uczniów, być może w szerszej skali – mówi ogólnikowo naczelnik Wydziału Edukacji Mariusz Witczak, tłumacząc, że na taką decyzję złożyło się kilka czynników, m.in. trudności z dowożeniem dzieci na basen i układaniem planu zajęć.  Od września ciężar dowożenia dzieci na basen spadnie z ramion placówek wprost na rodziców. Prawdopodobnie uczniowie będą mogli korzystać bezpłatnie z basenu, ale w ramach zajęć dodatkowych, pozalekcyjnych.

 

Przez dwa ostatnie lata z zajęć w aquaparku korzystało w każdym roku szkolnym przeszło 1800 uczniów. Bez zmian pozostają bezpłatne lekcja pływania dla klas trzecich organizowane w Ośrodku Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu.

2015-05-04 ok24.tv za faktykaliskie.pl