Z uwagi na stan epidemii i ryzyko zarażenia koronawirusem, władze Gminy Jarocin podjęły decyzję o przełożeniu Jarocin Festiwal na rok przyszły.
– To dla mnie bardzo trudna decyzja, mierzyłem się z nią już od jakiegoś czasu, ale dłużej nie można czekać. Musimy przede wszystkim zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników festiwalu, ale musimy też wstrzymać wszelkie działania, które finalnie mogłyby doprowadzić do zmarnowania środków, gdybyśmy nasz festiwal odwołali kilka dni przed imprezą. A trzeba pamiętać o tym, że Jarocin Festiwal prawie w 100% finansowany jest z budżetu naszego samorządu. Teraz te pieniądze bardziej potrzebne są na walkę z epidemią – uzasadnia decyzję burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.

Wszystkie osoby, które zakupiły karnet na Jarocin Festiwal 2020, otrzymają zwrot środków. Osoby te proszone są kontakt z bilaterią, która dokonała sprzedaży karnetu. Tam można uzyskać szczegółowe informacje dotyczące zwrotu.

Tegoroczna edycja Jarocin Festiwal miała odbyć się pod hasłem 50-lecia Wielkopolskich Rytmów Młodych. Wydarzenie zaplanowane było na 9 do 11 lipca. Miał to być wielki powrót do dawnego klimatu festiwalu. Pierwszego dnia imprezy, w JOK Jarocin miały się odbyć przesłuchania konkursowe 10 kapel wyłonionych w konkursie Jarocińskich Rytmów Młodych. Finaliści JRM, poza nagrodami finansowymi, mieli stanąć na dużej scenie festiwalowej przy Maratońskiej – między innymi obok gwiazd, które swe pierwsze muzyczne kroki stawiały także w Jarocinie.