Wszystkie newsy

Kilogram amfetaminy i ponad 20 prefabrykatów

Mężczyzna po zatrzymaniu trafił do policyjnego aresztu, a zabezpieczone środki do laboratorium kryminalistycznego. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 31-latkowi z powiatu ostrowskiego zarzutów posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych oraz ich wytwarzania.

ALARM!!! To nie są smsy z Inpostu!

Przestępcy podszywają się pod administratorów platform aukcyjnych lub pracowników banku i dzwonią do sprzedających tam osób, aby „pomóc” w realizacji transakcji. W rzeczywistości próbują jednak wyłudzić kody BLIK i wypłacić pieniądze ofiary z bankomatu.

Patrz w górę, będzie dobrze

W nocy z 30 na 31 sierpnia na niebie będziemy mogli obserwować połączenie dwóch wyjątkowych zjawisk astronomicznych: superksiężyca i Niebieskiego Księżyca. W Polsce kulminacyjny moment ich wystąpienia przypadnie na godzinę 3:30 w nocy. To już druga pełnia w przeciągu zaledwie 29 i pół dnia. Taka zbieżność dat w cyklu księżycowym zdarza się tylko raz na około 2,7 roku i określana jest właśnie mianem niebieskiej pełni. Ostatni raz naturalny satelita Ziemi

Prawybory niedaleko

Aby zadbać o odpowiednią frekwencję, miasto zorganizuje maraton imprez towarzyszących, który rozpocznie się już 15 września i potrwa do 17 września.

One penny – stare oszustwo wciąż skuteczne

Jeszcze przed wojną pełno było farmazonów potrafiących sprzedać starą płytę akumulatorową jako sztabkę złota. Było też wiele ofert sprzedaży kamieni z carskiej korony. Było tego tyle, że opisów doczekały się nie tylko w aktach kryminalnych ale i w satyrach.

Bankomat premiera

Rosnąca z roku na rok rezerwa budżetowa ma już dziś blisko miliard złotych. W założeniu ma służyc zwalczaniu klęsk żywiołowych, teraz finansuje przedsięwzięcia bliskie władzy i sprzyjające jej media – mówi poseł Jarosław Urbaniak