Futurystyczna stylistyka, ale  nawiązująca do kultowej Warszawy 223 i 600 koni mechanicznych pod maską. Połączenie technologii z XXI wieku i retrodesignu w postaci Nowej Warszawy będzie można podziwiać 8. sierpnia podczas IV Pikniku Miłośników Marki BMW w Ośrodku Szwacin Godziesze Wielkie.

„ New Warsaw” to projekt stworzony przez grupę młodych projektantów z Wrocławia. Ma pięciolitrowy silnik V10 o mocy 607 KM, napęd na tylną oś, siedmiostopniową skrzynię półautomatyczną, waży 2000 kg i jest przeznaczona głównie dla kolekcjonerów i osób z zasobnym portfelem, bo będzie kosztować około 1,5 mln złotych.  Roczna produkcja Nowej Warszawy sięga zaledwie 4 sztuk, co czyni pojazd jeszcze bardziej unikatowym.

Przywróconej do życia legendzie polskiej motoryzacji będzie można już niedługo przyjrzeć się z bliska – To jedna z głównych atrakcji zjazdu miłośników marki BMW w Ośrodku Szwacin Godziesze Wielkie – mówi Grzegorz Woźniak z klubu BMW Kalisz.

To już czwarty piknik organizowany przez klub. Jak co roku można liczyć na konkursy z nagrodami, dobrą muzykę i różnego rodzaju atrakcje. Między innymi pokaz akcji odbicia zakładnika z pojazdu.  – Ten piknik to też najlepsza okazja, żeby wymienić się doświadczeniami i porozmawiać o motoryzacji – dodaje Woźniak. Na koniec imprezy organizatorzy przewidują wspólne ognisko. Impreza odbędzie się 8. sierpnia. Wstęp kosztuje 20 zł.  Patronat medialny nad zlotem sprawuje portal faktykaliskie.pl i Magazyn Miejski.

2015-06-20 za faktykaliskie.pl fot. newwarsaw.com