Blisko 46 par z Ostrowa Wielkopolskiego może uzyskać pomoc w staraniach o potomstwo i skorzystać z dofinansowania do leczenia niepłodności, w ramach programu miejskiego rozpisanego na lata 2017-2019. Zostały jeszcze wolne miejsca, dlatego warto się spieszyć.

Zgodnie z założeniami programu przewiduje się dofinansowanie w wysokości ok. 5000 zł do procedury in vitro z wykorzystaniem własnych komórek rozrodczych partnerów bądź komórek rozrodczych lub zarodków od anonimowych dawców.

Maksymalnie dopuszcza się jedno podejście do zabiegu. Koszty wynikające np. z konieczności przeprowadzenia m.in. badań laboratoryjnych, dodatkowych konsultacji specjalistycznych, procedur uzupełniających terapię (diagnostycznych, zabiegowych, embriologicznych) pozostają po stronie pary. Dopłata stanowi jednak istotne odciążenie budżetu leczenia.

– Prowadząc leczenie w naszej klinice we Wrocławiu pomagamy mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego w spełnianiu marzeń o rodzinie. Bardzo cieszy to, że dzięki inicjatywie Miasta jeszcze więcej par zyska dostęp do zaawansowanego leczenia. Dla wielu z nich zabieg in vitro to jedyna szansa na poczęcie dziecka – tłumaczy prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk, kierownik Klinik Leczenia Niepłodności INVICTA. – I większość doczeka się potomstwa, o ile podda się specjalistycznej terapii i będzie pod fachową opieką.
Przypomnijmy, że o miejskie in vitro to zabiegali radni ubiegłej kadencji, pierwsza inicjatywa to dzieło ostrowskiej .Nowoczesnej.
Program jest realizowany do końca 2019 roku. O możliwości skorzystania z dopłat będzie decydowała możliwość kwalifikacji i kolejność zgłoszeń.