Nie żyje 4-miesięczna dziewczynka. Makabrycznego odkrycia dokonali w piątkowy poranek rodzice dziecka, mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego. Z niepotwierdzonych informacji wynika, że opiekunowie mieli być pod wpływem alkoholu. Noworodek był w trakcie leczenia. Na miejscu pracują policjanci i prokurator.

Dochodzenie pozwoli odpowiedzieć na pytanie, co było przyczyną śmierci dziewczynki. Wiadomo jedynie, że służby ratunkowe zaalarmowali rodzice dziecka, którzy rano stwierdzili, że to nie daje oznak życia. – Trzeba podkreślić, że czynności w mieszkaniu, które zajmowała rodzina jeszcze trwają – podkreśla Maciej Meller, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziecko było chore. Czynności, jakie na miejscu prowadzi prokurator zmierzają do ustalenia, czy rodzice zapewnili dziewczynce właściwą opiekę.

Decyzją prokuratora zwłoki 4-miesięcznego niemowlęcia zostały zabezpieczone do sekcji, która pozwoli stwierdzić, co było przyczyną zgonu dziecka. Śledczy będą weryfikować także informacje dotyczące trzeźwości rodziców malca.

Rodzina była pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Miała przydzielonego asystenta rodziny.

2019-01-04 ok24.tv za faktykaliskie.pl