Trwa serial związany z powołaniem nowego dyrektora w Szkole Podstawowej nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim. W poprzednim konkursie rozstrzygniętym pod koniec czerwca 2016r. nie udało się wybrać i powołać dyrektora na nową kadencję.

Przypomnijmy, że  Szkole Podstawowej nr 4
o fotel dyrektora walczyło troje kandydatów: Emil Jesiołowski, Iwona Gruca (dotychczasowa dyrektor) i Bogumiła Gruszczyńska-Kozan. Komisja konkursowa nie wyłoniła jednak zwycięzcy, mimo iż w kuluarach mówiło się, że ostatnia kandydatka Bogumiła Gruszczyńska-Kozan ma poparcie senatora PIS Łukasza Mikołajczyka. Dwójka kandydatów otrzymała bowiem tę samą liczbę głosów przydzielanych przez komisję konkursową.

304802

Funkcję dyrektora placówki powierzono Marii Pietrzak. Minęło pół roku i miasto ogłasza kolejny konkurs na stanowisko dyrektora. Czy wystartują te same osoby, co w poprzednim konkursie? Czas pokaże.

Na korytarzach urzędowych można usłyszeć opinię, że senator Łukasz Mikołajczyk ma mocne przełożenie na obsadę stanowisk w szkołach podlegających samorządowi miejskiemu, mimo iż miastem kieruje związana z lewicą Beata Klimek. Współpraca posłów i senatorów z Prawa i Sprawiedliwości z lewicowymi samorządowcami była krytykowana m.in. przez poseł Joannę Lichocką, która miała krytycznie się wyrażać się o pracach samorządu Kalisza (będącego w koalicji  z PIS) z ówczesnym wiceprezydentem Kalisza Piotrem Kościelnym. Ostatecznie Kościelny zrezygnowął, choć pojawiają się głosy, że do złożenia rezygnacji został zmuszony.

2016-12-16 ok24.tv