Niezwykli goście: Aleksander Doba i Przemysław Kossakowski, podróżnicy, pasjonaci, ryzykanci, ale też ludzie skromni i wrażliwi, którzy przeżyli ogrom przygód, ale przeszli też wiele życiowych doświadczeń – będą gośćmi I Festiwalu Podróżniczego w Jarocinie.

Imprezę zaplanowano w terminie 16-17 listopada w JOK Jarocin. Będą warsztaty dla dzieci: archeologiczne, z rysowania i czytania map, „tanecznym krokiem przez Afrykę”, smaki świata czy „istny kosmos”, ale także dla dorosłych: tanie podróżowanie, fotografia czy „Chiny z dala od wielkiego świata”. Wszystko to w sobotę 16 listopada. Na warsztaty należy się zapisać pod nr tel. 62 747-30-02, 887/766-861, e-mail: bibliotekajok@gmail.com (w tytule wiadomości należy wpisać, o jakie warsztaty chodzi).

W niedzielę z kolei, od godz. 14.00 do 17.00 odbędą się indywidualne spotkania z pasjonatami zwiedzania świata pod nazwą „Wynajmij sobie podróżnika”. Kogo na nich zobaczymy? Fotografów, blogerów, przewodników: Karola Wójcickiego, Annę Jaklewicz, Piotra Trybalskiego, Anetę Szlachetę, Piotra Mojżyszka, Radosława Karlickiego, Marcina Mentela oraz Basię Salamon-Szympruch. W tym dniu, w trakcie rozmów z podróżnikami, pokaz slajdów z podróży do Gruzji autorstwa Stasi Budzisz, z wykształcenia filolożki, z zawodu dziennikarki i tłumaczki, z pasji podróżniczki i pisarki. Jej główny kierunek – to były Związek Radziecki. Szczególnie umiłowana druga ojczyzna – Gruzja.

A już od godz. 17.00 na festiwalu w Jarocinie pojawią się prawdziwe gwiazdy: Aleksander Doba i Przemysław Kossakowski. Podróżnicy, pasjonaci, ludzie prawdziwej przygody. Na spotkania autorskie z nimi należy odbierać bezpłatne wejściówki. Gdzie? W JOK-u lub w siedzibie biblioteki „Pod Ratuszem”.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin.