Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał kierowca audi zatrzymany do kontroli przez policjantów z kaliskiej drogówki. Dodatkowo okazało się, że 45-latek wsiadł za kierownicę pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali Audi do kontroli drogowej. W jej trakcie okazało się, że siedzący za kierownicą 45-latek nie miał przy sobie prawa jazdy. Jak ustalili policjanci dokument został mu zatrzymany wcześniej za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Podczas kontroli uwagę funkcjonariuszy wzbudziło dziwne zachowanie mężczyzny oraz wyczuwalna woń alkoholu. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało ponad pół promila.

Zgodnie z art. 180a Kodeksu Karnego – „kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”. Taka sama kara grozi osobie, która wsiadła za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości.