Oczerniał byłego wiceprezydenta Kalisza w internecie, teraz usłyszał prawomocny wyrok. Konrad Cz., który dwa lata temu na koncie facebookowym Grzegorza Sapińskiego, używając „uwłaczających i nieprawdziwych” słów, pisał o Danielu Sztanderze, musi go teraz przeprosić i wpłacić 5 tys. zł zadośćuczynienia na rzecz Domu Dziecka. W tej samej sprawie sąd wypowie się wkrótce także w odniesieniu do Grzegorza Sapińskiego. W ubiegłym roku również uznał go winnym, ale prezydent Kalisza odwołał się od tego postanowienia.

Przypomnijmy, Konrad Cz. 23 listopada 2014 roku skomentował wpis Grzegorza Sapińskiego, obecnego prezydenta Kalisza, którego ten dokonał na swoim profilu na portalu społecznościowym w okresie samorządowej kampanii wyborczej. Greg Sapiński (tak prezydent funkcjonuje na facebooku) zamieścił stary (sprzed roku) i nieaktualny artykuł dotyczący wyroku skazującego Daniela Sztanderę. Wyrok ten został uchylony, o czym już Greg Sapiński nie wspomniał. Tym samym zasugerował odbiorcom tej informacji, że na Sztanderze nadal ciąży wyrok skazujący.

Konrad Cz. skomentował owy wpis, używając określeń pod adresem byłego wiceprezydenta, które ten uznał za uwłaczające, nieprawdziwe i stawiające go w złym świetle. Dlatego Daniel Sztandera obu mężczyzn pozwał o zniesławienie. W listopadzie 2014 roku, jeszcze przed rozpoczęciem procesu, sąd zakazał Grzegorzowi Sapińskiemu „publikowania fałszywych informacji”.

Były wiceprezydent Daniel Sztandera wytoczył proces zarówno Grzegorzowi Sapińskiemu, obecnemu włodarzowi miasta, jak i Konradowi Cz. Ten drugi usłyszał wyrok skazujący w październiku 2015 roku. Wyrok był nieprawomocny, a Cz. odwołał się od niego do Sądu Apelacyjnego w Łodzi. Przedwczoraj sąd utrzymał w mocy poprzedni wyrok i zobowiązał Konrada Cz. do przeprosin Daniela Sztandery o określonej treści. Przez miesiąc mają one być zamieszczone na portalu społecznościowym – zarówno na profilu Konrada Cz., jak i na profilu Greg Sapiński. Dodatkowo Konrad Cz. ma wpłacić 5 tysięcy złotych na rzecz Domu Dziecka w Kaliszu.

Sąd w listopadzie 2015 roku orzekł też, że Sztanderę musi przeprosić również Grzegorz Sapiński. Wyrok ten nie był prawomocny i prezydent Kalisza odwołał się od niego.  Rozprawa apelacyjna odbędzie się 14 lipca.

2016-06-19 ok24.tv za faktykaliskie.pl fot. archiwum