To będzie jubileuszowa – dwudziestapiąta – odsłona najbardziej świątecznej ostrowskiej imprezy, czyli Gwiazdki na Rynku. Podczas tegorocznego gwiazdkowego wieczoru odbędą się aż dwa koncerty.

Tegoroczna edycja Gwiazdki na Rynku odbędzie się 17 grudnia. O godzinie 15:30 na scenie w centrum miasta wystartuje program artystyczny, w którym nie zabraknie ostrowskich artystów – tych małych, i tych większych – a wśród nich między innymi dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury czy Big Band Powiatu Ostrowskiego.

Wieczór należeć będzie do dwóch artystów – na scenie Gwiazdki na Rynku zagrają w tym roku Czarno-Czarni oraz Mrozu. Czarno-Czarni polska grupa swingowo-rockowa, której członkowie wywodzą się z zespołów Big Cyc i Bielizna, a pierwszy koncert grupu odbył się w Ostrowie Wielkopolskim. W październiku tego roku zespół wydał kolejną płytą „Francuska miłość”. Natomiast Mrozu to polski piosenkarz wykonujący muzykę z pogranicza popu i R&B, a także producent muzyczny, kompozytor i autor tekstów. W lutym Mrozu wydał swój czwarty album studyjny zatytułowany „Zew”.

Gwiazdka na Rynku, która od 25 lat kojarzy się ostrowianom z przedświątecznym czasem, organizowana jest przez Stowarzyszenie Ostrowianie Dzieciom Specjalnej Troski. Podczas tegorocznej Gwiazdki nie zabraknie oczywiście tradycyjnych cegiełek, które będzie można zakupić i tym samym wesprzeć dzieci, którymi zajmuje się ostrowskie stowarzyszenie.

2017-11-14 ok24.tv za tubaostrowa.pl