PSL zatwierdziło listy do Sejmu i Sentu RP. Zmienił się lider na liście w okręgu kalisko-leszczyńskim. Ten sprzed czterech lat – poseł Józef Racki – zrezygnował ze startu. Jego miejsce zajęła 40-letnia Andżelika Możdżanowska z Kępna, senator i sekretarz stanu w kancelarii premiera, obecnie też szefowa sztabu wyborczego PSL.

– Jeszcze do niedawna, we wszystkich partiach, kobiety dostawały miejsca w ogonach list. Cztery lata temu nikt też nie wierzył, że zdobędę mandat senatora. Cieszę się, że rola i siła kobiet w końcu jest doceniania – mówi Możdżanowska. Za nią na liście też znalazła się kobieta – wicewojewoda Dorota Kinal.

Dopiero trzecie miejsce dostał poseł i szef Wielkopolskiej Izby Rolniczej Piotr Walkowski. W pierwszej piątce znaleźli się jeszcze wicemarszałek województwa Krzysztof Grabowski i Jan Szkudlarczyk, szef rady powiatu leszczyńskiego.

Lista kandydatów Polskiego Stronnictwa Ludowego w okręgu kalisko-leszczyńskim:

1. Możdżanowska Andżelika
2. Kinal Dorota
3. Walkowski Piotr
4. Grabowski Krzysztof
5. Szkudlarczyk Jan
6. Wąsiewski Sławomir
7. Szczotka Stanisław
8. Matysiak Paweł
9. Maniak Wojciech
10. Janicki Lech
11. Kubiak Andrzej
12. Adamczewska Nina
13. Nosal Krzysztof
14. Nowak Jacek
15. Szempiński Mieczysław
16. Szczepanowska Aneta
17. Sobecka Patrycja
19. Szkopek Wioletta
20. Kasperczak Robert
21. Wizner Katarzyna
22. Taciak Ryszard
24. Szlachetka Andrzej

PSL nie przedstawiło jeszcze wszystkich kandydatów do Senatu. Wśród tych ujawnionych jest np. radny sejmiku Jan Grzesiek, który wystartuje w okręgu kaliskim, czy Daniel Sztych, młody wicestarosta złotowski.

2015-07-31 ok24.tv za gloswielkopolski.pl