Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie, na wniosek prokuratora, na okres trzech miesięcy aresztował tymczasowo mieszkańca powiatu ostrzeszowskiego, podejrzanego o dopuszczenie się innych czynności seksualnych wobec małoletniej poniżej 15 roku życia. Do zdarzeń objętych śledztwem dochodziło wielokrotnie w okresie od 2008 r. do początku września 2016 r. 40-latkowi zarzucono zachowanie polegające na dotykaniu miejsc intymnych ofiary.

Pokrzywdzona została przebadana przez lekarza, przesłuchana w obecności biegłego psychologa, który wykluczył – wstępnie – skłonność małoletniej do konfabulacji. W dalszym postępowaniu prokurator planuje kolejne czynności dowodowe, w tym przesłuchanie pozostałych świadków oraz uzyskanie opinii biegłych w dziedzinie psychiatrii oraz seksuologii – po przeprowadzeniu specjalistycznych badań mężczyzny.

OBRAZ_POLICJA3

Opisane przestępstwo, ujęte w przepisie art. 200 § 1 kk, zagrożone jest karą pozbawienia wolności od lat 2 do 12. Sąd decydując o zastosowaniu izolacyjnego środka zapobiegawczego (tymczasowego aresztowania) wziął pod uwagę m.in. przesłankę grożącej surowej kary.

2016-09-10 ok24.tv