Ulica Wysocka w Ostrowie zamknięta dla ruchu od poniedziałku 21 września. Rozpoczyna się remont na odcinku od Piłsudskiego do Klasztornej, a to oznacza spore utrudnienia dla kierowców i pasażerów autobusów. Kursujące tam linie C, 4 i 21 pojadą po zmienionych trasach. Pierwsze prace na Wysockiej rozpoczęły się już dwa tygodnie od wykonania kanalizacji deszczowej. Teraz wejdą tu drogowcy i droga zostanie zamknięta.
„Zmodernizowana zostanie jezdnia i chodnik na długości 650 metrów”- powiedział Radiu Centrum wicestarosta ostrowski Tomasz Ławniczak:

„Pobudowany zostanie również fragment chodnika po prawej stronie idąc od strony centrum, na wysokości dawnej Fabryki Wagon. Tam powstanie przejście dla pieszych i wysepka , aby pracownicy zakładów mieli bezpieczne przejście. Przebudowane będzie skrzyżowanie Wysockiej i Piłsudskiego, na którym zmieni się pierwszeństwo przejazdu”.

Remont i przebudowa Wysockiej kosztować będzie 840 000 złotych, z czego 520 000 złotych daje powiat, a 320 000 – miasto. Prace potrwają do końca października.

2015-09-19 ok24.tv za rc.fm