Oczywiście wiemy, że żaden z naszych czytelników nie potrzebuje takiego wspomagania, ale strzeżonego… itd.
Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności i poinformował o wycofaniu silnie działającego suplementu na erekcję. W produkcie „Power Man” wykryto pochodne syldenafilu. Ostrzeżenie dotyczy również innych produktów tej marki.
Jak informuje GIS – „W próbce produktu badanego na zlecenie Głównego Inspektora Sanitarnego stwierdzono obecność pochodnych syldenafilu. Substancja ta nie może występować w żywności, w tym w suplementach diety, ze względu na jej działanie medyczne. Spożycie produktu wiąże się z ryzykiem dla zdrowia.” Mało tego producent czy dystrybutor działa NIELEGALNIE.

Wykryta substancja nie może występować w żywności, czy też w suplementach diety, ze względu na jej działanie medyczne. Spożycie tej substancji wiąże się z ryzykiem dla zdrowia, a zwłaszcza dla mężczyzn z chorobami serca i krążenia. Syldenafil to aktywny składnik viagry

Szczegóły dotyczące wycofanego produktu:
Produkt – „Power Man” suplement diety 1 tabletka

Producent – Svenska Naturprodukter AB, Box 4059, 11452 Stockholm, Szwecja

Dystrybutor – MAXON ul. Suwalska 10 lok. 26, 03-352 Warszawa

Numer partii: 2018017

Data minimalnej trwałości: 04.2021

GIS donosi, że z informacji uzyskanych od władz Szwecji wynika, że podmiot Svenska Naturprodukter AB, Box 4059, 11452 Stockholm, nie prowadzi legalnej działalności w Szwecji – nie jest zarejestrowany jako podmiot branży spożywczej. Podobna sytuacja dotyczy polskiego podmiotu odpowiadającego za dystrybucję tj. MAXON ul. Suwalska 10 lok. 26, 03-352 Warszawa, który także nie jest zarejestrowany jako podmiot branży spożywczej.

Dlatego też – Nie należy spożywać wskazanej w komunikacie partii produktu. Ze względu na nielegalną działalność dystrybutora tj. MAXON ul. Suwalska 10 lok. 26, 03-352 Warszawa. Nie zaleca się również spożywania innych produktów wprowadzanych do obrotu w Polsce przez tę firmę.