Frekwencja na Drzwiach Otwartych w Młodzieżowym Domu Kultury dopisała. Ostrowianie, którzy w minioną sobotę odwiedzili placówkę, zapoznali się z szeroką ofertą popołudniowych zajęć. Chętni mogli też sami wziąć udział w prowadzonych tego dnia warsztatach.

Przez kilka godzin w sobotę, 18 kwietnia, Młodzieżowy Dom Kultury odwiedziło bardzo dużo osób. Zapoznać się z ofertą placówki przyszli dzieci i młodzież, a przyszłym adeptom zajęć nierzadko towarzyszyli rodzice.

zdjecie

Można było też porozmawiać z instruktorami, czego dokładnie dotyczą zajęcia popołudniowe i do jakiej grupy wiekowej są one adresowane. Chętni mogli też sami sprawdzić, czy wybrane zajęcia będą im odpowiadać – biorąc udział w warsztatach. Obecnie w placówce prowadzone są m.in. zajęcia: z rytmiki, teatralne, plastyczne, taneczne – w tym np. baletowe, tańca towarzyskiego, estradowego czy nowoczesnego, wokalne, dziennikarskie, rękodzieła artystycznego, poetycko-literackie, szachowe, chętni uczą się też grać na gitarze czy na keyboardzie, działa także chórek i klub miłośników gier planszowych.

zdjecie

Od września natomiast zostanie uruchomiona nowa forma – Grupa Badawcza „A czemu?”, dedykowana dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat, w której ramach będzie można m.in. uczyć się w praktyce o zjawiskach wokół nas.

zdjecie

Aby zapisać się na zajęcia w Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim w przyszłym roku szkolnym, należy dostarczyć do placówki wypełnioną kartę zgłoszenia dziecka. Można ją pobrać w sekretariacie oraz ze strony internetowej placówki, gdzie zresztą znajduje się pełen wykaz prowadzonych zajęć. Zapisy będą prowadzone do końca czerwca, ale o przyjęciu do placówki decyduje kolejność zapisów.

zdjecie

Nabór uzupełniający, jeśli będą jeszcze wolne miejsca, odbędzie się w pierwszej połowie września. Warto dodać, że uczestnictwo w zajęciach w MDK jest bezpłatne.

2015-04-26