Przez pół roku będzie się musiał obyć bez prawa jazdy 21-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. Mężczyzna wsiadł za kierownicę swojego samochodu, pomimo tego, że wcześniej policjanci zatrzymali mu prawo jazdy za rażące przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.
Bagatelizowanie przepisów związanych z ograniczeniem prędkości w terenie zabudowanym, to rażąca nieodpowiedzialność kierowców, którzy swoim lekkomyślnym zachowaniem mogą doprowadzić do tragedii na drodze. Dlatego policjanci z drogówki wiele uwagi poświęcają właśnie na dyscyplinowanie kierowców, którzy nie stosują się do wspomnianych przepisów.

Od początku tego roku policjanci kaliskiej drogówki zatrzymali już 211 praw jazdy. , w związku przekroczeniem przez kierowców prędkości, o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Nie wszyscy kierujący którym zatrzymano prawa jazdy stosują się do obowiązujących przepisów, które zabraniają im wsiadania za kierownicę przez okres 3 miesięcy. Jednym z takich nieodpowiedzialnych kierowców okazał się 21-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego zatrzymany przedwczoraj do kontroli drogowej przez policjantów ruchu drogowego. Podczas kontroli mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że kierujący stracił uprawnienia w związku z obowiązującymi przepisami. Jak ustalili policjanci 21-latek został zatrzymany do kontroli drogowej dokładnie miesiąc wcześniej. Kierowca będzie mógł odzyskać „prawko” dopiero za sześć miesięcy.