Patrycja Wróbel i Julia Poprawa, uczennice klasy drugiej technikum w Zespole Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim uczące się w zawodzie technik przemysłu mody wzięły udział  w III Ogólnopolskim Konkursie Dla Młodych Projektantów – KREACJE – PROWOKACJE  2018 organizowanym przez  Zespół Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług w Radomiu.

Konkurs polegał na przygotowaniu trzech kolorowych projektów odzieżowych w formie rysunku żurnalowego. Jury konkursu oceniało między innymi zgodność projektów z obowiązującymi trendami mody, technikę i perfekcyjność wykonania projektów oraz kreatywność i innowacyjność. Na konkurs nadesłano 43 kolekcje z 10 szkół z całej Polski. Komisja Konkursowa zdecydowała, że do tegorocznego finału zakwalifikuje 12 kolekcji w tym kolekcję  Juli Poprawy.

Teraz przed Julią kolejne wyzwanie – zaprojektowaną kolekcję należy uszyć i dostarczyć na finał, który odbędzie się 16.03.2018r. w Radomiu. Podczas gali finałowej, na której zostaną wręczone dyplomy i nagrody,a uszyte ubiory będą prezentowane na modelkach.

2018-01-26 ok24.tv