Wielkopolscy posłowie Platformy Obywatelskiej Jakub Rutnicki i Wojciech Ziemniak mają szanse na objęcie stanowiska ministra sportu i turystyki.

Jak dowiedziało się Radio Merkury – politycy Platformy są na tak zwanej krótkiej ławce kandydatów na nowego szefa tego resortu. Miejsce zwolniło się po ostatnich roszadach w rządzie. Po wycieku akt z prokuratury w sprawie afery podsłuchowej stanowisko stracił Andrzej Biernat. Nasze informacje potwierdził szef klubu Platformy Rafał Grupiński. – Mamy dwóch bardzo dobrych kandydatów z Wielkopolski. Są duże szanse – mówi Grupiński.

Najczęściej wymienianym na następcę Biernata jest szef sejmowej komisji sportu, krakowski polityk PO Ireneusz Raś. Według Grupińskiego nie jest jednak faworytem. – Rutnicki bardzo ciężko pracował w sztabie Bronisława Komorowskiego, do tego jest sportowcem i młodą twarzą PO – a takich teraz nam w partii potrzeba – mówi Grupiński.

– Podjąłbym się takiego zadania – mówi wiceszef komisji sportu i poseł z Szamotuł Jakub Rutnicki, wiceszef komisji sportu i poseł z Szamotuł. Zastrzega jednak, że decyzje podejmie premier a nie partia.

Naszymi doniesieniami mile zaskoczony jest poseł z Kościana – Wojciech Ziemniak. – To miłe. Na sporcie jednak trochę się znam. Zajmuję się sportem ponad 30 lat – mówi. Poseł Ziemniak jest członkiem zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Nazwiska nowych ministrów – także ministra zdrowia i skarbu – mamy poznać po niedzieli.

2015-06-12 ok24.tv za radiomerkury.pl