Mieszkanie zakupione przez Beatę Klimek ostatecznie za kwotę 3 070,00 złotych od miejskiej spółki MZGM, było jednym z tematów pytań zadanych podczas debaty telewizyjnej przez kandydata na prezydenta Alojzego Motylewskiego. Jednak konkretna odpowiedź na pytanie jak to możliwe i dlaczego podobny program nie pojawił się w tej kadencji – nie padła.

Marzy się Państwu mieszkanie w Ostrowie Wielkopolskim, ponad 70 metrów kwadratowych, z dostępem do wszystkich mediów, centralnego ogrzewania, z toaletą? Komu by się nie marzyło. A marzy się Państwu, by mieć mieszkanie i nie spłacać za nie kredytu przez 20-30 lat? A może marzy się Państwu mieszkanie – przypomnę ponad 70 metrów kwadratowych – za cenę 3 (słownie trzy tysiące) 070 złotych?

Ręka do góry, kto z Państwa zna kogoś, kto stał się właścicielem mieszkania, a zapłacił za nie 3 tysiące złotych. Nie za metr kwadratowy, tylko za całe mieszkanie. I co ciekawe – ta oszałamiająca cena za 73-metrowe mieszkanie została dodatkowo rozłożona na 10 rat. Żyć, nie umierać. Mieszkanie kupione za 3 tysiące złotych – spłacone w 10 ratach w ciągu zaledwie 10 miesięcy. Toż to bajka. A teraz jeszcze za rządów Prezydent Klimek zamrożone czynsze w mieszkaniach MZGM. Sielanka. Cena została ustalona, bo uwzględnione poniesione przez nabywców nakłady. Takie marzenia mieszkaniowe spełniają się w Ostrowie Wielkopolskim.
Co tam program kierowany dla młodych zwany „programem dla systematycznych”, w którym trzeba spełnić kilka warunków – mieć mniej niż 40 lat (jeden z małżonków, określone dochody) i mieć szczęście w losowaniu, a potem przez 15-20 lat spłacać raty za przyszłą własność mieszkania. Raty są różne od 400 do ponad 600 złotych na miesiąc. „Program daje młodym ludziom szansę skorzystania z taniego miejskiego budownictwa mieszkaniowego” – czytamy w darmowej gazetce propagandowej.

Mieszkanie, którego właścicielem jest Beata Klimek wraz z mężem, zostało kupione w 2000 roku, bez przetargu, od spółki komunalnej Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Ostrowie Wielkopolskim. Mieszkanie jest widoczne w oświadczeniu majątkowym obecnej prezydent, jednak informacji, za jaką kwotę zostało kupione i od jakiej miejskiej spółki – na próżno szukać.

Jak się wyszukuje takie okazje cenowe? – o to mają szansę Państwo zapytać obecną Prezydent Beatę Klimek podczas licznych spotkań przedwyborczych.
Z pewnością Państwu szczerze i wylewnie odpowie, nie zaniedbując przy tym stosownej gestykulacji. Zanotujcie dokładnie odpowiedź, warto wiedzieć jak to się robi, by obdarzyć takim mieszkaniem Państwa dziecko czy wnuka. Każdy przecież marzy o własnym „M”.
Jednocześnie ogłaszamy konkurs dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. Roczny karnet na basen czynny 2 miesiące w roku dla osoby, która za mieszkanie w MZGM zapłaciła mniej niż rzeczone 3 tysiące 70 złotych.

2018-10-18 ok24.tv za zostrowa.eu