Dobiega końca remont dawnej kantyny wojskowej przy ul. Kościuszki w Ostrowie Wielkopolskim. Właścicielem obiektu jest spółka MTM Consulting z Kalisza, która cały teren zakupiła od Agencji Mienia Wojskowego i sukcesywnie go rewitalizuje. Modernizacja kantyny to czwarty etap inwestycji. Powstały mieszkania w stylu loft, z balkonami, specjalnie ocieplane od wewnątrz, tak by nie psuć ceglanej elewacji budynku. Zabytkowy obiekt odzyskał blask. W 2011r. Tadeusz Mazek tak mówił o tej przebudowie: – Adaptacja budynku na cele mieszkalne zawsze wiąże się z tym,  że budynek musi być dostosowany do warunków, w jakich będą mieszkać ludzie. Stąd  m.in. w budynku pojawią się dostawiane, stylizowane balkony, które w każdej chwili można zdemontować. Każdy detal będzie odtworzony z ogromnym pietyzmem. Żeby nie naruszać zewnętrznego tynku i cegły budynek będzie ocieplany od wewnątrz z zastosowaniem nowych technologii. Dodatkowo teren będzie nieco obniżony, tak by poziom danych piwnic został odtworzony. To wiąże się z „dorobieniem” cegły z epoki, którą będzie obłożony dół budynku, ponieważ po obniżeniu i wyeksponowaniu okien piwnicznych – dziś zakrytych – przybędzie na powierzchni – dodaje T.Mazek.

IMG_0806

 

IMG_0798

IMG_0805

 

 

Z widokiem na Kozi Borek przy al. Solidarności powstaje pierwszy z dwóch planowanych bloków. Obiekty stawia także firma MTM Consulting Developer. Kolejne budynki tego samego dewelopera powstają przy ul. Szczanieckiej – tuż przy kościele na ul. Limanowskiego.

d-1-1024x681  IMG_0799

W każdym bloku będzie parter i trzy piętra, na każdym poziomie 8 mieszkań.

teren-al.-solidarnosci

W dawnych koszarach powstało nowe osiedle o nazwie „Skwer Kościuszki”. Koszary w Ostrowie Wielkopolskim wystawiła na sprzedaż w drodze przetargu Agencja Mienia Wojskowego. Kaliski biznesmen kupił je od Agencji za 7 milionów 575 tysięcy złotych. W przetargu ogłoszonym przez Agencję Mienia Wojskowego oddział w Gorzowie Wielkopolskim wystartowały trzy firmy. Cena wywoławcza wynosiła 7,5 miliona złotych.

IMG_0799

2015-07-15 ok24.tv