Kiedy będą gotowe mieszkania komunalne dla seniorów? Pytają w imieniu mieszkańców radni, ponieważ wnioski można w urzędzie składać, a prace remontowe w budynku przy ulicy Wiosny Ludów 29 trwają.

Przewodniczący Rady Miejskiej Marian Herwich zwrócił jednak uwagę na pewien paradoks. Otóż mieszkania dla osób starszych, schorowanych i często niepełnosprawnych powstają w podwórzu i od frontu od 1 piętra. – Jakimi kryteriami kierowano się przy wyborze budynku jako miejsca na mieszkania dla seniorów? Parter kamienicy, zamiast przeznaczyć na mieszkania dla seniorów i niepełnosprawnych, zajmowany będzie nadal przez Kancelarię Radców Prawnych – radczyń prawnych zatrudnionych w Urzędzie Miasta w Ostrowie Wielkopolskim. Przypomnę, że jest to kamienica należąca do spółki komunalnej MZGM, to spółka miejska. Jaka będzie stawka czynszu za metr kwadratowy po remoncie i czy przewidywany jest przetarg na najem tej powierzchni na te dwa, wyremontowane, w tym atrakcyjnym miejscu lokale użytkowe– pytał radny M.Herwich.

W kamienicy powstaje 14 mieszkań o średniej powierzchni użytkowej 35 m kw. Prace modernizacyjne ruszyły we wrześniu 2017r. Mieszkania miały być oddane do użytku w drugiej połowie tego roku.

2018-10-14 ok24.tv