Pałeczki salmonelli w dwóch partiach mięsa z Animexu. Zakażone produkty trafiły do sprzedaży w Lidlu i Biedronce.
Inspekcja Weterynaryjna wykryła zakażenie pałeczkami salmonelli w produktach firmy Animex. O sprawie poinformowane są już Lidl i Biedronka, które wycofują skażone produkty ze sklepów. Całość nadzorują organy kontroli żywności.

Mięso drobiowe jest przeznaczone do spożycia po obróbce cieplnej, co minimalizuje ryzyko zakażenia w tym przypadku, jednak ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, niewystarczająca temperatura lub zbyt krótki czas obróbki, może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy
– przypomina GIS.

Biedronka wycofuje mięso z salmonellą
W mięsie przeznaczonym do Biedronki wykryto Salmonella Enteritidis w dwóch z pięciu próbek produktu „sznycel z fileta z kurczaka”. Chodzi o następujący partię:
Nazwa produktu: Sznycel z fileta z piersi kurczaka 300G
Numer partii: 2272003053
Termin przydatności do spożycia: 07.03.2021
Producent: Animex Kutno Sp. z o.o. Oddział K 2 w Kutnie, ul. Południowa 4, 99-300 Kutno
Wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A. ul. Żniwna 5 62-025 Kostrzyn
Biedronka prosi o wyrzucenie produktu lub zwrot do najbliższego sklepu. Produktu nie należy spożywać. Jeśli do tego doszło i wystąpiły objawy zatrucia pokarmowego, należy skontaktować się z lekarzem. Klienci którzy zwrócą produkt wraz z opakowaniem (jest to konieczne do identyfikacji daty przydatności produktu), otrzymają zwrot kosztów.
Lidl wycofuje mięso z salmonellą
W mięsie sprzedawanym w Lidlu wykryto natomiast bakterię Salmonella z grupy O:9 w czterech z pięciu próbek produktu „mięso mielone z fileta kurczaka”. Problem dotyczy następującej partii:
Nazwa produktu: Mięso mielone z fileta kurczaka 400G
Numer partii: 2261003858
Termin przydatności do spożycia: 04.03.2021
Producent: Animex Kutno Sp. z o.o. Oddział K 2 w Kutnie, ul. Południowa 4, 99-300 Kutno
Wyprodukowano dla: Lidl sp. z o.o. sp. k. ul. Poznańska 48 Jankowice, 62-080 Tarnowo Podgórne