Jakub ma 9 lat i ciężko choruje. Pachygyria, lekooporna padaczka, dziecięce porażenie mózgowe, niedorozwój móżdżku i związane z tym zaburzenia równowagi, zez rozbieżny, astygmatyzm – a mimo to uśmiech na twarzy. Jakub samodzielnie nie chodzi, ma problemy również z małą motoryką, nie mówi. Codzienna intensywna rehabilitacja pomaga mu zdobywać nowe umiejętności.
plakat-jpg
Chłopiec jest coraz bardziej sprawny ruchowo, ma lepsze poczucie równowagi, coraz częściej samodzielnie posługuje się rękoma w prostych czynnościach. Jakub uczęszcza na rehabilitację , dogoterapię , masaże, integrację sensoryczną. Jest pod stałą opieką neurologa, neurochirurga, okulisty, ortopedy, psychologa, logopedy, homeopaty. Ze względu na padaczkę w ostatnim czasie wszczepiony miał stymulator nerwu błędnego. Wymaga podawania kosztownych leków i suplementów diety. Na co dzień wymaga specjalistycznego sprzętu ortopedycznego oraz rehabilitacyjnego.
Korzystamy z turnusów rehabilitacyjnych- to po nich zauważamy największe skoki w rozwoju Jakuba. Koszt takiego turnusu to ponad 5 tys. zł, a według najkorzystniejszej opcji powinno się bywać na takich turnusach 5-6 razy do roku. Nie stać nas na tyle turnusów, a te na których jest Jakub pokrywamy z fundacyjnego subkonta Jakuba, dzięki osobom, które przekazują nam swój 1%.

Mieczysław Szcześniak bardzo chętnie zgodził się wystąpić charytatywnie dla Jakuba. W czasie koncertu (zamiast wykupienia biletu), będzie można wrzucić datek do puszki kwestarskiej. Zbiórka publiczna będzie prowadzona za zgodą i pod patronatem Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” a pozyskane środki trafią na subkonto Jakuba i zostaną przekazane na jego leczenie i rehabilitację.
2015-12-29 ok24.tv