Nie sprawdziły się obietnice i zapewnienia wiceprezydenta Kalisza Piotra Kościelnego, że do końca kwietnia zapadnie decyzja w sprawie przyszłości pływalni Delfin na kaliskim osiedlu Dobrzec – podaje Radio Centrum.

Szacunkowa wartość obiektu wynosi 2 190 000 złotych. Miasto przymierza się do zakupu Delfina, a jak poinformowała Radio Centrum Elżbieta Zmarzła, rzecznik Urzędu Miejskiego, ostateczna decyzja nie zapadła jeszcze ze względu na: „pewne formalności”.

Przypomnijmy, że zlecona przez spółkę Kaliski Park Wodny ekspertyza obiektu wykazała usterki, których usunięcie oszacowano na około 2 000 000 złotych.

Na decyzję w sprawie pływalni poza właścicielem obiektu czeka także Spółdzielnia Mieszkaniowa Dobrzec, będąca właścicielem terenu, na którym znajduje się Delfin.

„Spółdzielnia nadal czeka na decyzję, która według zapewnień miasta miała zapaść do końca kwietnia. Nie rozumiemy, dlaczego cały proces znacząco się wydłuża, tym bardziej że zdecydowaliśmy się oddać miastu teren bezpłatnie, pod warunkiem zachowania dawnej funkcji obiektu. Inną kwestią jest zamówiona przez miasto ekspertyza, z którą trudno się zgodzić. Koszt remontu basenu oszacowano na 2 000 000 złotych, naszym zdaniem jest to kwota zawyżona. Według naszych wyliczeń nawet za 300 000 złotych można usunąć usterki, które pozwolą na funkcjonowanie basenu zgodnie ze wszelkimi normami” – powiedział Radiu Centrum Maciej Januszkiewicz z zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Dobrzec.

Z ekspertyzą nie zgodził się też właściciel basenu, który kilka tygodni temu przedstawił swoje wnioski i oceny w sprawie usterek. Właściciel basenu zaproponował także miastu rozłożenie płatności za obiekt na 3 najbliższe lata, tak aby jednorazowo nie obciążać budżetu Kalisza znaczącą kwotą.

2015-05-06 ok24.tv za rc.fm