Chwile grozy przeżyła pracownica jednego z punktów obsługi finansowej w Ostrowie Wielkopolskim. Do lokalu weszła 46-letnia kobieta, z torebki wyjęła nóż i zażądała wydania pieniędzy i biżuterii. Między kobietami doszło do szarpaniny, która mogła skończyć się tragicznie.

Do zdarzenia doszło w środę 10 czerwca. Chwilę po godzinie 12:00 do jednego z punktów obsługi finansowej w Ostrowie Wielkopolskim weszła kobieta, zamykając za sobą drzwi na zamek. – Z torebki wyciągnęła nóż i grożąc pozbawieniem życia pracownicy biura, zażądała od niej wydania pieniędzy, telefonu komórkowego i biżuterii – mówi asp. szt. Artur Kurczaba, rzecznik prasowy ostrowskiej policji. Kiedy pracownica odmówiła spełnienia żądań 46-latki, między kobietami doszło do szarpaniny. Napastniczka zerwała z szyi pracownicy biura łańcuszki z zawieszkami. Na szczęście napadniętej kobiecie udało się wytrącić nóż z ręki 46-latki. – Pokrzywdzona wydostała się na zewnątrz. Trzymając drzwi, aby nie dopuścić do wydostania się z biura agresywnej kobiety, uzyskała pomoc od przechodzących w pobliżu ludzi, którzy natychmiast powiadomili policję – relacjonuje wydarzenie asp. szt. Artur Kurczaba.

Napastniczka została zatrzymana przez policjantów. To 46-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego. Wiadomo, że była trzeźwa, ale także po ujęciu była bardzo agresywna. Kobieta obecnie przebywa na oddziale psychonerwic ostrowskiego szpitala. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi jej do 12 lat więzienia.

2015-06-12 ok24.tv za faktykaliskie.pl